Kategorie: Wszystkie | Fallouthon | Forgotthon | Inne | MECH | Mroowny Kącik Filmowy | Notki i wpisy | Promo | Zeldathon
RSS
środa, 13 października 2010
[tekst] Jonah Hex (2010)
piątek, 06 sierpnia 2010
Mroowa Mówi Mangowy: Byousoku 5 cm

Chciałem więc po krótce podzielić się z Wami moją opinią na temat moim zdaniem znakomitego anime - Byousoku 5 cm. Wzruszającego swoją poetyką, treścią, kolorystyką i niesamowitym uczuciem z jakim zostawia nas po zobaczeniu.

 

Przypominam, że już jutro będę na konwencie Nyancon, gdzie będę prowadził aż trzy panele! (po więcej informacji, notka niżej)

środa, 04 sierpnia 2010
Ramówka na Nyancon

Organizatorzy Nyanconu wreszcie poszli po rozum do głowy i opublikowali ramówkę oraz pełną listę atrakcji. Zgodnie z nimi, moje panele odbędą się o następujących godzinach:

  • Najsłabsze anime w historii [ 14:00-15:00] - Sala konkursowo-artystyczna (Sobota)
  • Historia konsol w Japonii [06:00-07:00] - Game's Room (Niedziela)
  • Filozofia Japońska [09-11:00] - Panelowa 1 (Niedziela)

 

Ciekawi trochę, jak prowadzić będę dwa ostatnie panele o tak wczesnych porach, ale widać będę musiał zapakować dodatkową kawę.

A i jeszcze jedno. Prawdopodobnie nie będzie pryszniców. Classy.

 

poniedziałek, 02 sierpnia 2010
Vlog [02.08.10]

 

 

Kolejny mój vlog, będzie ich dużo więcej. W filmiku wspominam o:

DC Universe Online cinematic trailer
DC Universe regular trailer

Tagi: vlog
23:17, unclemroowa , Notki i wpisy
Link Komentarze (1) »
wtorek, 27 lipca 2010
Batman: Historia i Dziedzictwo - Mroczna era komiksu
poniedziałek, 19 lipca 2010
Ecchicon 5ummer 5pecial: Drobny Footage

 

Kolejny drobny footage z konwentu, tym razem Ecchicon 5ummer 5pecial.

Wszystkie creditsy kto, co i jak zrobił są w filmiku, nie chce mi się ich znów wpisywać.

Anyway, chciałem jeszcze napisać, że nie tylko będę na Nyanconie, ale i  będę na nim prowadzić trzy panele:

1.      Filozofia Japońska – Nihon no tetsugaku : Poznaj, jak rozwijała się przez lata japońska myśl – od prymitywnych, i bardzo prostych naturalistycznych wizji wynikających z rodzimego szintoizmu, przez wpływy buddyjskie, taoistyczne i konfucjańskie, aż do współczesnych neoplatonistów i postmodernistów. (1-2 godzin)

2.      Najsłabsze Anime w Historii – Uważasz, że produkcje, które ostatnio widziałeś, są naprawdę słabe, nie mają większego sensu i są czymś naprawdę beznadziejnym? Przyjdź i zobacz fragmenty Anime dla których nie ma już ratunku – najgorszych z najgorszych. Zobacz filmy, które są tak złe, że przekraczając wszelkie granice stają się genialne.  (1 godzina)

3.      Historia Konsol w Japonii  - Japonia od prawie trzech dekad jest liderem tego rodzaju elektronicznej rozrywki. Podobnie jak Manga i Anime, Gry wideo są nieodłączną częścią codziennego życia większości Japończyków. Przyjdź i zobacz jak wzrosła i upadła Sega, zobacz czym zajmowało się Nintendo zanim stworzyli Mario, Odkryj jak powstał koncept Sony Playstation.

 

Zatem ludzie, do roboty, wykupujcie wejściówki!

czwartek, 08 lipca 2010
Konwenty

Hej!

Chciałem Was na początku przeprosić za moją nieobecność na blogu i na moim kanale na YT przez taki cholerny długi okres czasu. Chciałem Was zapewnić, że nowa część retrospekcji Batmana będzie prawdopodobnie na poniedziałek/wtorek. Dlaczego dopiero wtedy? Cóż, już wyjaśniam.

Tak się ciekawie składa, że najbliższy weekend spędzam na Ecchiconie . Każdy, kto chce podejść, zagadać, powiedzieć cześć albo "Ty bucu, baldur rządzi", może śmiało to zrobić. Możecie też spodziewać się odpowiedniego  drobnego footage'u, który robiłem już kiedyś w przeszłości.

Całkiem możliwe, że pojawię się też na Nyanconie (czy jak się to pisze, nie chce mi się szukać już po necie ;P), ale nie daję żadnej gwarancji.

Na koniec chciałem podziękować wszystkim za uczestnictwo na moim panelu na Kielonie, kieleckim cafeconie. Byliście fantastyczni i sprawiliście, że chciałbym częściej prowadzić takie śmieszne rzeczy jak ta :)

Maksst (klikajcie na ten link i subskrybujcie, jeśli Wam się podobało) umieścił filmik z Kielona, w którym możecie zobaczyć rąbek mojej osoby. Większość z tego to naprawdę dziwaczny panel Fola/futrzaka, wiec jeśli się robi nudno, to nie narzekajcie, tylko przewińcie do około 7 minuty:

Do zobaczenia na miejscu ;)

niedziela, 06 czerwca 2010
Ulubione komiksy
wtorek, 01 czerwca 2010
Batman: Historia i Dziedzictwo [Srebrna i Brązowa Era]
wtorek, 25 maja 2010
Batman: Historia i Dziedzictwo. Część Pierwsza: Złota Era
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6
stat4u Katalog stron internetowych Sznurkownia.pl